پياده‌روي يكي از بهترين ورزش‌ها و فعاليت‌هاي جسمي شناخته شده براي تناسب اندام و حفظ بيشتر سلامت بدن است.

به گزارش ايسنا، اين ورزش بسيار ساده و كم هزينه است اما متاسفانه دلايلي وجود دارند كه باعث مي‌شوند مردم در انجام آن تنبلي كنند. بنابراين براي اينكه پاهاي خود را وادار به راه ‌رفتن كنيد بايد انگيزه‌هايي را در خود بوجود آوريد.

سايت اينترنتي پاكبوز در يك مقاله جديد به چند انگيزه كارآمد اشاره كرده است كه شما را راغب مي‌سازد هر روز پياده‌روي كنيد چون انگيزه مهمترين عامل براي كمك به كاهش وزن است:

1- در اين مقاله توصيه شده است سعي كنيد مسير خود را تغيير داده و مسير جديدي را براي پياده‌روي انتخاب كنيد. گاهي اوقات خسته شدن از يك مسير تكراري و هميشگي باعث مي‌شود كه پاهاي شما براي پياده روي تنبل شوند. در اين شرايط مسير جديدي را انتخاب كنيد تا فضا و صحنه‌هاي جديدي را ببينيد و در نتيجه جذابيت محيط اطراف، فكر شما را از سختي پياده‌روي و ورزش كردن منحرف كند.

2-گام‌هاي خود را بشماريد. شمردن گام‌ها باعث مي‌شود كه هنگام پياده‌روي حوصله شما سر نرود. اگر با شمردن مشكل داريد، مي‌توانيد از يك وسيله براي اين كار استفاده كنيد.

3-از همسر يا يك دوست خود دعوت كنيد كه شما را در اين پياده‌روي همراهي كند. اين كار در شما و طرف مقابل انگيزه بيشتري ايجاد مي‌كند و به پياده‌روي شما جنبه تفريحي مي‌دهد.

4-يك كلوپ پياده‌روي تشكيل دهيد. اگر تعداد دوستاني كه مايل هستند شما را در اين كار همراهي كنند بيشتر از يك نفر است مي‌توانيد يك كلوپ پياده روي تشكيل دهيد تا هر روز كساني را كه با شما انگيزه يكسان و مشابه دارند ملاقات كنيد و بر انگيزه شما افزوده شود. پيدا كردن ارتباطات بيشتر در اين زمينه بسيار سودمند است.

5-مزاياي پياده‌روي را هميشه براي خودتان يادآوري كنيد. همواره به ياد بياوريد كه اين ورزش مزاياي بسياري براي شما دارد كه از آن جمله كمك به كاهش وزن، پايين آوردن فشار خون، تقويت استخوانها و مفاصل، كاهش خطر بيماري‌هاي قلبي و كاهش خطر ابتلا به ديابت است.

6-بهترين و مناسب‌ترين زمان را براي اين كار انتخاب كنيد. انتخاب زمان مناسب در شما انگيزه ايجاد مي‌كند كه اين كار را ادامه دهيد. برخي افراد صبح را براي پياده‌روي انتخاب مي‌كنند و برخي نيز ترجيح مي‌دهند شب يا پس از شام پياده‌روي كنند تا تنش‌هايشان كاهش يافته و آرامش پيدا كنند.

7-آخرين و در عين حال مهمترين توصيه اين است كه به خودتان پاداش بدهيد اگر به هدفي كه در اين مسير براي خودتان قرار داد‌ه‌ايد دست يافتيد به خودتان با يك چيز جالب پاداش بدهيد مثلا كفش، لباس يا فيلمي را كه دوست داريد براي خود بخريد و از اين برنامه ريزي خوب لذت ببريد.