شهردار منطقه 10 در راستاي کاهش آلودگي هوا و هم چنين اجراي جامعه شبکه يکپارچه حمل و نقل عمومي از افزايش 11 کيلومتري مسير دوچرخه سواري در منطقه خبر داد.

فرامرز عظيمي در گفتگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبرنگاران با اعلام اين خبر گفت:  براي اجراي سياست‌هاي مديريت کلان شهر تهران و طرح جامع شبکه يکپارچه حمل و نقل عمومي ، طراحي سرويس‌هاي محلي- منطقه‌اي شامل: ايجاد مسيرهاي دوچرخه، تاکسي و ميدل باس به فاصله 300 متر از خطوط اصلي شبکه حمل و نقل عمومي در دستور کار منطقه قرار گرفته است.  

وي هدف از اجراي اين طرح را افزايش کيفيت خدمت رساني شبکه حمل و نقل عمومي و ايجاد زمينه مناسب براي بهره‌برداري بهينه شهروندان از آن دانست و افزود: براساس طرح جامع حمل و نقل عمومي و با توجه به مشکل تراکم جمعيت، عرض کم معابر، وجود تقاطع‌هاي زياد و همچنين ضرورت سرويس دهي مطلوب شهروندان، مسيرهاي دوچرخه در معابر مجموعه راه اندازي مي شود.  

وي در ادامه تصريح کرد: در حال حاضر ساخت 11 کيلومتر مسير دوچرخه  سواري در محدود اتوبوس‌هاي تندروي خيابان قزوين و ايستگاه خط 7 متروي نواب که با ايجاد خانه هاي دوچرخه دسترسي به اين خطوط آسان تر مي شود از مهمترين اقدامات در دست اجرا است.

وي در خصوص راه اندازي مسيرهاي دوچرخه سواري در ديگر نقاط منطقه خاطر نشان کرد: ايجاد مسيرهاي دوچرخه سواري در خيابان هاي شهيد عرب، رودکي و ديگر معابر با فراهم کردن زير ساخت‌ها مورد مطالعه است.

 

منبع: http://www.yjc.ir