شهردار اصفهان از راه اندازی ایستگاه های دوچرخه در مدارس دخترانه منطقه 10 به عنوان پایلوت جهت ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری خبرداد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان، دکترسید مرتضی سقاییان نژاد با اعلام این خبر گفت: طی توافقاتی با آموزش وپرورش در مدارس دخترانه منطقه 10 ایستگاههای دوچرخه از سوی شهرداری اصفهان راه اندازی خواهد شد و بانوان شهر در ساعات غیر آموزشی می توانند از این دوچرخه ها در این مدارس علاوه بر فضاهای مجموعه های فرهنگی وتفریحی اختصاصی اشان استفاده کنند.
وی بر توسعه ایستگاههای دوچرخه در مدارس دخترانه سطح شهر تاکید و اظهارکرد: در هفته آینده این پیشنهاد در شورای معاونان مطرح و برررسی شود و تعامل های لازم برای اجرای این طرح صورت گیرد.
وی با تأکید بر سهم آموزش و پرورش در گسترش و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری بیان داشت: تعبیه مکانی جهت پارک دوچرخه در داخل مدارس و تشویق دانش آموزان به استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه پاک نقش بسزایی در امر ارتقاء فرهنگ دوچرخه سواری دارد.
دکتر سقاییان نژاد کاهش تراکم ترافیک، رفع مشکلا ت پارکینگ، کاهش مصرف انرژی و آلودگی هوا از مزایای راه اندازی ایستگاههای دوچرخه سواری برشمرد واذعان داشت: شهرداری اصفهان در تلاش است با بسترسازی مناسب امکان استفاده شهروندان از دوچرخه را در سفرهای روزانه شان فراهم سازد.
وی دوچرخه‌سواری را از ورزش‌های نشاط ‌آور و مفرح دانست و افزود: گسترش دوچرخه سواری و نهادینه کردن آن در فرهنگ عبور و مرور شهروندان از ارزش های ماندگار و مؤثر در جامعه شهری است.
شهردار اصفهان همچنین گفت: شأن و جایگاه فرهنگ دوچرخه سواری با توجه به نقش مطلوب آن بر سلامتی جامعه و اثر آن بر کاهش معضلات و مشکلات مربوط به تراکم خودروها و بهبود وضعیت ترافیک، مشارکت و همکاری تمامی نهادهای فرهنگی از جمله صدا و سیما، تربیت بدنی، آموزش و پرورش، مؤسسات و تشکل های غیردولتی و غیره را می طلبد

منبع: ایسکانیوز