معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 16 از احداث و راه اندازی مسیر ویژه دوچرخه سواری ویژه شهروندان ناحیه 3 و 5 منطقه تا 20 روز آینده خبر داد.

مهندس میرزابیکی  با اعلام این خبر گفت: با هدف تسهیل در رفت و آمد عموم مردم وبه منظور ایجاد مسیر کالبدی ونهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری، مسیر ویژه دوچرخه سواری در نواحی 3 و 5 این منطقه راه اندازی می شود.

وی افزود: این مسیر دوچرخ سواری به طول 4200متر از بوستان اندیشه در خیابان 21 متری بعثت ،خیابان های ابریشم، بابایی، باستانی پور، دستواره آغاز و در آخر به پایانه مترو علی آباد ختم می شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 16   در ادامه تصریح کرد: این مسیر با احداث 5 خانه دوچرخه و تجهیز آن با 200 دستگاه دوچرخه تا 20 روز آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس میرزابیکی  با اشاره به اینکه احداث پیست دوچرخه سواری سال پیش در بوستان بعثت به بهره برداری رسید اظهار کرد: هدف از ایجاد خانه های دوچرخه ، ایجاد مد حمل و نقل جدید با استفاده از انرژی های پاک و تأمین سلامتی شهروندان است.

وی  در پایان خاطر نشان کرد: بهره برداری از پایانه های تاکسیرانی و اتوبوسرانی علی آباد و احداث سرویس های بهداشتی از دیگر برنامه هایی است که درحوزه حمل و نقل و ترافیک درهفته آخر تیر ماه 92 صورت خواهد گرفت.

 

منبع: http://www.yjc.ir