گوگل با افزودن اين قابليت جديد به سرويس Google Maps خود، اين امکان را به کاربران مي دهد تا مسيرهاي خود را در 150 شهر آمريکا پيدا کنند.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران از itnews، گوگل با پياده سازي قابليت رديابي مسيرهاي دوچرخه، طراحي و برنامه ريزي مسيرها را براي دوچرخه سواران در 150 شهر آمريکا از جمله بوستون، شيکاگو، لس آنجلس، نيويورک، سن فرانسيسکو، پرتلند و واشينگتن دي سي آسان نمود.
با استفاده از سرويس Google Maps مي توان مسيرهاي ويژه دوچرخه سواري در مناطق شهري را پيدا کرد و با استفاده از خود پيش فرض Google Maps مي توان موقعيت تپه ها و جاده هاي صعب العبور را شناسايي نمود.در اين راهنما دو سطح مختلف مسيرها با رنگهاي متفاوت نشان داده شده اند؛ خطوط سبز پررنگ که نشان دهنده مسير دوچرخه است و هيچ وسيله نقليه موتوري از اين مسيرها رفت وآمد نمي کند، سبز کم رنگ که نشان دهنده خيابانهاي معمولي با مسيرهاي ويژه دوچرخه سواري است و نقطه چينهاي سبز رنگ نيز نشان دهنده ساير خيابانهايي است که به دليل ترافيک سبکشان براي عبور و مرور دوچرخه سواران توصيه شده اند.
اگر مي خواهيد اين ويژگي جديد Google Maps را امتحان کنيد مي توانيد به اين آدرس مراجعه کنيد؛ maps.google.com/cycling. اما به خاطر داشته باشيد که اين هنوز نسخه آزمايشي اين ويژگي است وبا استفاده از آن امکان دردسر براي شما وجود دارد.

http://www.shabake.com/ITshow-news-16570-