رکابزنان ملی پوش کشورمان در سومین روز از رقابتهای دوچرخه سواری کاپ آسیایی مالزی، با کسب چهار مدال رنگارنگ، جمع مدال های تیم ملی ایران را به عدد 13 (5 طلا، 5 نقره و 3 برنز)رساندند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛ مسابقات دوچرخه سواری کاپ آسیایی در مواد پیست از تاریخ 25 الی 28 آذرماه در پیست “چراس” شهر کوالالامپور کشور مالزی در حال برگزاری است.

تاکنون و با گذشت سه روز از آغاز مسابقات دوچرخه سواری کاپ آسیایی مالزی تیم ملی کشورمان در بخش بانوان موفق به کسب 5 مدال ( یک طلا، 2 نقره 2 برنز) و در بخش آقایان موفق به کسب 8 مدال ( 4 طلا، 3 نقره و 2 برنز)شده است.

در رقابتهای صبح دومین روز از این مسابقات، دوچرخه سواران امروز یکشنبه 27 آذر ماه در پنج ماده با یکدیگر به رقابت پرداختند که درپایان نتایج تیم ملی کشورمان بدین شرح اعلام شد:

در ماده کایرین مردان و در رده سنی بزرگسلان: محمود پراش عضو تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان با درخشش و گذشتن از سد رکابزنان آسیا، موفق به کسب سومین مدال طلای خود در مسابقات دوچرخه سواری کاپ آسیایی مالزی شد. همچنین در این ماده، محمود رسولی دیگر نماینده تیم ملی ایران موفق به کسب گردن آویز نقره شد.

در ماده کایرین آقایان و در رده سنی جوانان : ابوالفضل زارع زاده عضو تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان مقام چهارم را از آن خود کرد.

در ماده تیم اسپرینت آقایان و در رده سنی بزرگسالان : تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان با ترکیب ( علی علی عسگری، محمود پراش و محمود رسولی) پنجمین مدال طلای کاروان دوچرخه سواری ایران را به ارمغان آورد.

در ماده کایرین بانوان و در رده سنی جوانان: ریحانه طالبی عضو تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان، موفق به کسب مدال نقره این ماده شد و توانست جمع مدال های خود رادر این رقابتها به عدد سه برساند.

در ماده تیم اسپرینت بانوان و در رده سنی بزرگسالان: تیم ایران با ترکیب ( آتوسا عباسی و زهرا صادق زاده) مقام چهارم را کسب کرد.

همچنین با برگزاری رقابتها در 11 ماده در دو روز نخست مسابقات نتایج تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان بدین شرح اعلام شد:

در بخش بانوان:

در ماده 200 متر جوانان: ریحانه طالبی رکابزن ملی پوش کشورمان مدال نقره را برگردن آویخت، در این ماده رکابزنان هنگ کنگ و تایلند به ترتیب مقام های اول و سوم را از آن خود کردند.

در ماده 500 متر جوانان: ریحانه طالبی نماینده تیم ملی دوچرخه سواری بانوان کشورمان توانست با درخشش و عملکردی قابل قبول، اولین مدال طلای تاریخ دوچرخه سواری بانوان ایران را در سطح قاره کهن به دست آورد.

در ماده 500 متر بزرگسالان: آتوسا عباسی با زمان 38 ثانیه و 2 صدم ثانیه توانست با کسب مدال برنز،اولین مدال دوچرخه سواری ایران را در سطح قاره کهن در این ماده کسب کند.

در ماده 3 کیلومتر تعقیبی تیمی : تیم ملی بانوان کشورمان با ترکیب عادله نوری، رقیه شریفی و نیکناز فاضلی نیز با کسب دومین مدال برنز این رقابتها، اولین گردن آویز بانوان رکابزنان ایران را در این ماده در سطح قاره آسیا کسب کند.

در ماده 200 متر بانوان و در رده سنی بزرگسالان : آتوسا عباسی و زهرا صادق زاده رکابزنان ملی پوش کشورمان به ترتیب مقام های پنجم و نهم را از آن خود کردند.

در بخش آقایان:

در ماده 200 متر آقایان و در رده سنی جوانان: ابوالفضل زارع زاده نماینده کشورمان مدال برنز را از آن خود کرد، در این ماده دوچرخه سواران مالزی و هنگ کنگ به ترتیب مقام های اول و دوم را به دست آوردند.

در ماده 200 متر آقایان و در رده سنی بزرگسالان : محمود پراش ملی پوش کشورمان مدال طلا را برگردن آویخت و علی علی عسگری دیگر رکابزن ملی پوش کشورمان مقام نایب قهرمانی را از آن خود کرد، در این ماده دوچرخه سوار ژاپنی بر سکوی سوم ایستاد.

در ماده یک کیلومتر بزرگسالان: محمود پراش عضو تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان توانست با درخشش و عملکردی قابل قبول دومین مدال طلای کاروان دوچرخه سواری ایران کسب کند.

در ماده چهار کیلومتر تعقیبی تیمی: تیم ملی کشورمان باترکیب (حمید بیک خورمیزی، بهنام آرین، حامد جنت و علی ریاحی) توانست مدال نقره این ماده را از آن خود کند.

در ماده 3 کیلومتر تعقیبی انفرادی جوانان: داریوش اسماعیل زاده مقام چهارم را کسب کرد.

در ماده 4 کیلومتر تعقیبی انفرادی بزرگسالان : حامد جنت مقام چهارم را از آن خود کرد.

در این دوره از مسابقات یازده تیم از کشورهای ( ژاپن، هنگ کنگ، تایلند، قزاقستان، چین تایپه، ایران، سنگاپور، ازبکستان، اندونزی، فیلیپین و مالزی) حضور دارند.