اکونیوز:با توجه به نقش پیاده روها در پویایی و ایجاد شادابی و نشاط در شهر، بیش از 58 هزار متر مربع از پیاده رو های شمال تهران تعریض، ساماندهی و بهسازی شد.

9‌به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)؛مهندس یوسف متقی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک با اعلام این مطلب اظهار داشت: در سال گذشته ساماندهی پیاده رو ها در بیش از 40 نقطه  از منطقه با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد و 500 میلیون ریال اجرا شد.

مهندس متقی گفت: پیاده رو سازی در نواحی ده گانه به مساحت 41 هزار متر مربع و در محورهای بزرگراهی شهید چمران، مدرس و… خیابان شهید دکتر باهنر، ولنجک و..  به مساحت 17 هزار متر مربع اجرا شد .
وی افزود: در سال گذشته 3 هزار متر مربع پیاده رو حد فاصل میدان قدس تا خیابان دزاشیب ( اول خیابان شهید دکتر باهنر) تکمیل شد و امسال نیز ادامه آن از خیابان شهید دکتر با هنر تا میدان یاسر ساماندهی می شود.
متقی با اشاره به پیاده رو سازی در بزرگراه شهید چمران گفت: ساماندهی 100 درصد پیاده رو  این  بزرگراه  در دو مسیر دهکده سبز و بزرگراه انجام شده که در این طرح پیاده رو بزرگراه شهید چمران تا خیابان یمن و پیاده رو بلوار رشید الدین فضل الله ،  به میدان دانشگاه شهید بهشتی ساماندهی شده و ادامه آن به توچال وصل می شود که با اتمام آن یک مسیر ویژه برای گردشگران ایجاد خواهد شد.
مهندس متقی پیاده رو سازی محور درکه را از دیگر اقدامات دانست و خاطر نشان ساخت : پیاده رو سازی خیابان 21 متری درکه تا پشت خانه معلم و سپس در مسیر کوهنوردی ادامه خواهد یافت.
معاون فنی وعمرانی شهرداری منطقه یک احداث جدول، آسفالت و پیاده رو سازی را از پروژه های مستمردر محلات اعلام کرد و افزود : در سال جاری با توجه به 26 محله، 26 قرارداد به مبلغ 1 میلیارد ریالی منعقد شده تا اینگونه مشکلات در محلات مرتفع شود.
وی پیاده روها را به عنوان رکنی از سیستم حمل و نقل درون شهری و به عنوان فضایی برای ارتباط و برخوردهای رودرروی  اجتماعی دانست و تصریح کرد : حرکت پیاده باعث زندگی بخشیدن به کالبد شهر می شود ولی در شرایط امروزه معابر پیاده با فضای اندک تنها به محل گذر تبدیل شده که در آن انواع سد معبر نیز بر سر راه عابر پیاده قرار دارد .

http://www.econews.ir/fa/NewsContent-id_126563.aspx