دوچرخه سواری منافع زیادی برای اقتصاد، سلامت و پاهای شما دارد، اما شاید مهم ترین ویژگی آنها، در فقدان نتایج ناگوار به وجود آمده از سوی سایر روش های رفت و آمد است. عدم انتشار گاز گلخانه ای دی اکسید کربن در مقایسه با خودروهای سواری که به ازای هر مایل، یک پوند CO۲ تولید می کنند، یک مزیت چشم گیر می باشد بدین ترتیب، دوچرخه سواران در تغییر آب و هوای کره زمین هیچ نقشی ندارند، چرا که آنها با سوزاندن کربوهیدرات ها، از چشم دوختن به نفت وارداتی و سوخت های فسیلی بی نیازند.

با گسترش بحران فرهنگ خودرو سواری در شهرهای ما و پدیدار شدن آثار فاجعه آمیز زیست محیطی و اقتصادی و جسمی این شیوه زندگی، ارزش های پنهان دوچرخه ها بار دیگر هویدا شده است. نویسنده به کارایی بدون رقیب اقتصادی این شاهکار علم فیزیک و فقدان هرگونه آثار جانبی به ویژه تولید گازهای گلخانه ای و سمی، ابعاد نهضت های اصلاحی دوچرخه سواران معترض را در ۳۰۰ شهر دنیا برای خواننده توضیح می دهد. آنان با تجمع و ایجاد راه بندان های موقت، خواهان ساختن شهرهایی دوست با دوچرخه و پایان دادن به جنگ های بی نتیجه بر سر تصرف منابع نفت و اولویت دادن به منافع عمومی و نه منافع خودروسواران هستند.

دوچرخه، شاهکار دانش فیزیک است. این وسیله، با تبدیل قدرت عضلانی افراد به انرژی جنبشی و به حرکت درآوردن چرخ ها، از بیشترین کارایی انرژی در مقایسه با هر وسیله دیگری که تاکنون ساخته شده، برخوردار می باشد. یک انسان دوچرخه سوار (با توجه به کالری های مصرف شده به ازای انتقال هر پوند وزن در هر یک مایل) کاراتر از یک قطار، کامیون، هواپیما، قایق، اتومبیل، موتور سیکلت، اسکیت بورد، قایق کانو و یا جت اسکی است. دوچرخه سواری از لحاظ کارایی انرژی، از پیاده روی نیز اثربخش بوده، چرا که به ازای هر یک مایل طی مسافت، به یک سوم کالری موردنیاز برای راه رفتن، نیازمند است. از سوی دیگر، باید دانست که با توجه به وزن جابجا شده، دوچرخه سواران نیاز به مصرف کالری کمتری در مقایسه با دویدن یک غزال، شنا کردن یک ماهی آزاد و یا پرواز یک عقاب دارند. اوه، فراموش نکنید که دوچرخه سواری عملی کاملاً دمکراتیک نیز به شمار می رود، چرا که تقریباً به صورت برابر، همه به این وسیله دسترسی دارند. و در همه بزرگ راه ها، خیابان ها، کنار گذرها و مسیرهای ویژه عبور دوچرخه در سراسر دنیا، به یک وسیله نقلیه در دسترس و فراگیر تبدیل شده است. هم اینک تعداد دوچرخه های موجود در دنیا، دو برابر تعداد خودروها بوده و تعداد تولید شده آنها هم، سه برابر تعداد خودروها می باشد. در سرزمین چین و در ساعات شلوغی، انبوهی از دوچرخه ها به حرکت مشغولند. حتی در شهرهای مرفه اروپا و ژاپن، عده زیادی از مردم از این وسیله برای رفت و آمد استفاده می کنند. لذا ما با موضوعی فراتر از یک بازی و یا ورزش ساده روبه رو هستیم. هر چند در سراسر خاک آمریکا، تنها ۲ میلیون نفر برای رفت و آمدهای خود از دوچرخه استفاده می کنند.

دوچرخه سواری منافع زیادی برای اقتصاد، سلامت و پاهای شما دارد، اما شاید مهم ترین ویژگی آنها، در فقدان نتایج ناگوار به وجود آمده از سوی سایر روش های رفت و آمد است. عدم انتشار گاز گلخانه ای دی اکسید کربن در مقایسه با خودروهای سواری که به ازای هر مایل، یک پوند CO۲ تولید می کنند، یک مزیت چشم گیر می باشد بدین ترتیب، دوچرخه سواران در تغییر آب و هوای کره زمین هیچ نقشی ندارند، چرا که آنها با سوزاندن کربوهیدرات ها، از چشم دوختن به نفت وارداتی و سوخت های فسیلی بی نیازند. به علاوه، این جمعیت زیاد هیچ نقشی در تخریب منابع طبیعی و زمین های کشاورزی و آلودگی صوتی ندارند و عامل اصلی مرگ شهروندان آمریکایی ۲ تا ۲۴ ساله و مردان ۱۵ تا ۴۴ ساله سایر نقاط دنیا هم نیستند. اکنون نرخ سرانه استفاده اروپایی ها از دوچرخه، ۱۸۵ کیلومتر در سال است و این آمار در هلند و دانمارک از ۹۰۰ کیلومتر هم فراتر می رود.

دوچرخه به عنوان ابزاری برای اصلاحات اجتماعی

امروزه هر یک از رانندگان آمریکایی در هر سال ۰۰۰/۱۲ مایل می پیمایند و ۸۰۰ گالن نیز در این مدت بنزین مصرف می کنند. اداره حمل و نقل فدرال اعلام نموده که ۱۰۷ میلیون خانوار آمریکایی، به طور میانگین ۹/۱ خودرو، کامیونت و یا خودروهای استیشن اسپرت و ۸/۱ راننده دارند. لذا ما با ۲۰۴ میلیون خودرو برای ۱۹۱ میلیون راننده روبه رو هستیم. در این میان، ۹۱ % شهروندان مناطق حومه ای، از خودروهای شخصی برای رفتن به محل کار خود بهره می برند. آیا چنین وضعیتی به معنای وابستگی بیشتر آمریکایی ها به نفت وارداتی، تضعیف اقتصاد ملی، استخراج نفت به بهای تخریب طبیعت و آلودگی بیشتر هوا نخواهد بود؟

هم اینک در ده ها شهر ایالات متحده و ۳۰۰ شهر در سراسر دنیا، دوچرخه سواران همه ماهه با گردهمایی، اعتراض خود را به اولویت دادن به خودروها در مقابل منافع جامعه و تداوم جنگ نفت در عراق، اعلام می کنند. این افراد در تجمع های چند ده هزار نفری، نگرانی خود را از ناپایداری مدل اقتصاد کنونی

حاکم بر دنیا، به گوش مسئولان می رسانند. این دوچرخه سواران با ایجاد راه بندان های ۵ تا ۲۰ دقیقه ای، امیدوارند که شهرها را به دوستان دوچرخه سواران تبدیل کنند. نهضت دوچرخه سواری به دلیل ویژگی های سرگرمی، تفریح، تأمین سلامتی و متناسب نمودن اندام ها همراه با ارزان بودن، توانسته اصلاحات اجتماعی را در کشورهای زیادی تسریع نماید. ساخت دو فیلم مستند با عناوین «ما هم جابجا می شویم» و «راز افشا شده»، ایجاد صدها پایگاه اینترنتی و سایت های ویژه بحث و گفت وگو، حتی در بسیاری از شهرهایی که نگاه دوستانه ای به دوچرخه ها نداشته اند، تأثیرات مثبت فراوانی را بر جای گذاشته است. خانم لیسا سانتوس از فعالان نهضت دوچرخه سواری می گوید: «آیا تاکنون به تصاویر پارکینگ های عمومی شهرهای هلند نگاه کرده اید؟ در این کشور، به ازای هر خودروی پارک شده، ۵۰ دوچرخه به چشم می خورد. آرزوی من این است که روزی در ایالات متحده نیز چنین شرایطی به وجود آید.

نگاهی به تأثیرات اقتصادی

امروزه در بسیاری از کشورها، از دوچرخه به عنوان اسباب بازی کودکان، وسیله جابجایی سربازان ارتش، نیروهای پلیس و توزیع نامه ها بهره برداری می شود. البته دوچرخه ها محدودیت هایی هم دارند، چرا که نمی توان برای همه سفرها از آنها استفاده کرد. به علاوه برای کارهایی نظیر حمل بارهای سنگین، رفت و آمد در روزهای برفی و بارانی و سفر به مناطق دوردست نمی توان از دوچرخه بهره برد. اما به گونه ای بهت آور، این امکان وجود دارد که بسیاری از سفرهای خودرویی را با دوچرخه انجام دهیم. تقریباً نیمی از سفرهای روزانه خودروها در ایالات متحده، سه مایل و یا کمتر هستند. به علاوه، بیش از یک چهارم این سفرها، کمتر از یک مایل می باشند. من معتقدم که برخلاف تبلیغات پرآب و تاب شرکت های خودروسازی که خرید یک خودرو را با طبیعت گردی مرتبط می نمایند، اکثر خودروسواران تنها در دایره بسته خانه، فروشگاه، شغل و مدرسه فرزندانشان گرفتار شده اند. در عین حال، اکثر این سفرها به سادگی قابل انجام با دوچرخه و یا پیاده روی هستند. این امکان حتی در مورد خیابان هایی که فاقد محل های ویژه دوچرخه سواری و پیاده روی می باشند، وجود دارد.

فراموش نکنیم که سفرهای کوتاه مدت شهری با خودرو، علاوه بر اینکه آلودگی های زیادی ایجاد می کند، به راحتی نیز قابل جایگزینی است. تنها راه مقابله با انتشار انواع گازهای سمی، آلودگی صوتی و اتکای بیشتر بر نیروی بدنی همراه با ایجاد اقتصادی پایدار، ترویج بهره گیری از این شاهکار دانش فیزیک خواهد بود

منبع:
www.ttic.ir