مجتبي طهماسبي ،‌ يكي از مخترعان اين طرح كه دانشجوي مهندسي عمران دانشگاه آزاد است در گفتگو با فارس گفت: در دنياي امروزي و با پيشرفت تكنولوژي ، بشر همواره به دنبال سرعت و قدرت زياد يك وسيله نقليه بوده است.

وي افزود: دوچرخه‌هاي حرفه‌اي امروزي با داشتن دنده‌هاي متعدد و طرح‌هاي گوناگون و با گذاشتن دوچرخه‌ روي حالت قدرتي از سرعت آن و در حالت سرعتي از قدرت يك دوچرخه كاسته مي‌شود.

اين مخترع تصريح كرد: به طوري كه در حالت‌هاي قدرتي و سرعتي با داشتن سرعت و قدرت كم يك دوچرخه موجب اتلاف انرژي دوچرخه سوار مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: در دوچرخه حرفه‌اي 105 دنده‌اي جديد با اضافه شدن دو خودروي ديگر به دوچرخه، اين عيب به طور قابل ملاحظه‌اي برطرف ‌شده و در نوع خود، يك دوچرخه استثنايي است.در حقيقت منظور از خودرو يك زنجير دنده‌دار است كه در اين طرح دو دنده به دنده‌هاي آن اضافه كرديم.

طهماسبي گفت: با توجه به قرار گرفتن خودروها يا دنده‌ها و قطر چرخ زنجيرهاي خودرو طبق سرعت و قدرت يك دوچرخه بالا مي‌رود كه اين خود از مزيت دوچرخه حرفه‌اي جديد است. از مزيت‌هاي ديگر اين دوچرخه شكل منحصر به فرد آن است كه هر بيننده‌اي را به خود جذب مي‌كند.

اين دوچرخه به همت مجتبي و مهدي طهماسبي طراحي شده است.

 

 

سايت منبع