يکی از آخرین پروژه های تحقیقاتی جنرال موتور پروژه ای است که در خصوص segway و مدل دو صندلی ان صورت گرفته و به نوعی توسط جنرال موتور سفارش داده شده است.
segway اصولا به وسیله حمل و نقلی گفته می شود که شبیه اسکوترهای برقی است ولی تفاوت آن این است که دو چرخ به صورت عرضی در کنار هم قرار گرفته اند و حالت طولی (اسکوتور، موتور سیکلت و دوچرخه ) را ندارد. در کف این segway ها جیوه مایع قرار دارد که توسط کنترلر هایی برای حفظ تعادل جابجا می شود. هم اکنون در بسیاری از نمایشگاههای معروف بین المللی خارجی از این وسیله به وفور استفاده می شود.

جنرال موتور اخیرا کانسپتی از اپل ارائه داده بود که با بالا رفتن سپر عقب آن دو segway به صورت فشرده شده در آن جای داده می شد و راننده می توانست پس از پارک کردن خودرو از segway ها برای عبور و مرور راحت تردر مناطق شلوغ استفاده کند.
خوب این segway ها همونطور که معلوم است شما به صورت ایستاده روی آن قرار می گیرید. اما پروژه ای که اخیرا مدل آزمایشی آن در نیویورک به حرکت در آمد و فیلم آن در یوتیوب قرار گرفت دارای دو صندلی در کنار هم می باشد. و مکانیزم کنترلی هیجان انگیزی دارد.عکس زیر این خودرو را در حال آزمایش نشان می دهد:

آن طور که از تصاویر بر می آید این مدل مدلی آزمایشگاهی است که بدنه آن هنوز نهایی نشده است. در عکس زیر می توانید نمایی از آینده این محصول را ببینید:

 

منبع : http://www.tuningtalk.com/forum/post797918.html