نرم افزار موبایل برای پیاده روی

نرم افزاری که امروز معرفی می کنم یکی از جدیدترین نرم افزارهای نوکیا ویژه گوشی های سری ۹.۱ و ۹.۲ می باشد.نرم افزار Sports Tracker ۱.۷۱ نرم افزاری است که این روزها اکثر گوشی های مجهز به GPS (مکان یاب ماهواره ای) بدان نیازمندند. نوکیا با ارائه رایگان این نرم افزار فوق العاده گام دیگری در عرصه سیستم های مکان یاب موبایل برداشته است. اما حالا این نرم افزار چه قابلیت هایی را به گوشی شما اضافه می کند؟

مسلما شما در روز مقدار زیادی پیاده روی می کنید و مسلما میزان آن را نمی دانید. نرم افزار Sports Tracker با اتصال به ماهواره های مکان یاب و به وسیله گوشی شما تمامی حرکاتتان و میزان پیاده روی تان را به صورت بسیار دقیق ثبت می کند. به وسیله این نرم افزار شما می توانید سرعت لحظه ای ، سرعت متوسط ، شتاب حرکت و اطلاعات آماری بسیار جالبی را در زمینه میزان پیاده روی خود مشاهده نمایید.
از نکات بسیار جالب این برنامه نمایش مسیر دقیق حرکتی شما روی نقشه های Google Earth هست که دقیقا مسیری که شما پیموده اید به همراه زمان ، سرعت و شتاب طی مسیر را مشاهده خواهید نمود.ضمنا شما میتوانید میزان پیاده روی های روزانه خود را در این برنامه ثبت و برای مثال در پایان ماه اطلاعات کاملی از میزان پیاده روی های خود بدست آورید. برای کار با این نرم افزار در ابتدا برنامه Sport Tracker رو اجرا میکنید و new workout رو میزنید و نوع فعالیتتون رو که دویدن یا پیاده روی و … هست رو انتخاب میکنید بعد ok رو میزنید و صبر میکنید که برنامه به ماهواره وصل بشه و بعد start رو میزنید و شروع به فعالیت ورزشی خودتون مثلا دویدن میکنید.بعد از اینکه کارتون تمام شد از منوی option گزینه stop رو میزنید به منوی اصلی برنامه برمیگردید traning diary رو انتخاب میکنید و روزی رو که این فعالیت رو انجام دادید را انتخاب میکنید که به طور اتوماتیک روی همان روز هست حالا تاریخ انجام فعالیت رو با ساعت و مسافت طی شده اتان در یک سطر میبینید که آن را انتخاب میکنید.حالا یه لیست کامل از اطلاعات فعالیتی که کرده اید را در یک جدول نشان میدهد.منو option رو بزنید و export رو انتخاب کرده و بعد از زیر شاخه اون export to google earth رو بزنید و از شما محل ذخیره فایل رو میپرسه که آن را مشخص و نام فایل را هم انتخاب میکنید.حالا یهک فایل با پسوند kml در گوشی شما ذخیره شده است .آن را به کامپیوتر منتقل میکنید و برنامه google earth رو باز میکنید . از منوی file گزینه open رو میزنید و فایل مورد نظر رو انتخاب میکنید.حالا به صورت اتوماتکی نقشه زوم میشه و دقیقا میره جایی که شما فعالیت خودتون رو انجام دادید و یه خط در مسیر طی شده توسط شما مطابق تصویر بالا کشیده می شود.
این نرم افزار ویژه گوشی های سری ۹.۱ و ۹.۲ نوکیا می باشد که قابلیت اتصال به GPS خارجی (بلوتوث) را نیز دارا می باشد. دانلود این نرم افزار خصوصا به کسانی که گوشی N۹۵ دارند توصیه می شود.

 

سايت منبع