به گزارش  فارس، «سلمان خان» بازیگر مسلمان سینمای هند همكاری خود با فعالان زیست محیطی و سازمان محیط زیست كشور خود را گسترش می‌دهد. این مسئله مورد توجه فراوان رسانه‌های گروهی هند قرار گرفته است.

این بازیگر در اولین قدم در این رابطه به تبلیغ استفاده از دوچرخه به جای ماشین در بین شهروندان شهرهای بزرگ می‌پردازد.
سلمان خان در یك گفتگو اعلام كرد خود او قصد دارد هر روز حداقل یك ساعت دوچرخه سواری كند و مسیرهای نزدیك را با این وسیله طی كند.
به گفته وی دوچرخه سواری ضمن آن كه یك ورزش است و باعث خلق یك روحیه خوب در آدم‌ها می‌شود، گام مثبتی برای مبارزه با آلودگی هوا است.
سلمان‌خان می‌گوید: «حتی شهرهای بزرگ كشور در حال رشدی مثل هند هم به صورت یك متروپلیس درآمده‌اند و در رابطه با آلودگی هوا و حفظ هوای پاك و محیط زیست، باید دست به یك اقدام جدی زد.»
این بازیگر اعتقاد دارد ترافیك و آلودگی محیط زیست در بمبئی و دیگر شهرهای بزرگ هند به صورت یك معضل بزرگ و اساسی درآمده است.
به گفته سلمان خان: «شما وقتی سوار دوچرخه می‌شوید نه تنها به حفظ محیط زیست كمك می‌كنید، بلكه سریع‌تر هم به محل مورد نظر خود می رسید. این یك سود دوطرفه است.»
مسئولان زیست محیطی و اداره بهداشت هند از حركت اخیر سلمان خان حمایت كرده و از دیگر چهره‌های سرشناس صنعت سینما هم خواسته‌اند، اقدام‌های مشابهی انجام دهند.
رسانه‌های گروهی با استقبال از صحبت‌های این بازیگر بر این عقیده‌اند كه اینگونه اظهارنظرها می‌تواند كمك زیادی به حل ترافیك و آلودگی هوا كند.
به نوشته یكی از روزنامه‌های هند حتی اگر سلمان خان خودش سوار بر دوچرخه نشود، همین حرف‌های او می‌تواند تأثیر خوبی بر بخش مهمی از شهروندان شهرهای بزرگ بگذارد.
سلمان خان در كنار «هریتیك روشن» از جمله بازیگران ورزشكار سینمای بالیوود است كه هرچند وقت یك بار نصیحت‌های ورزشی به جوانان هندی می‌كنند.
اظهارات اخیر سلمان خان در شرایطی او را به صورت تیتر اول رسانه‌ای هند درآورده،كه چند هفته قبل درام تاریخی او «ویر» در نمایش عمومی خود در سینماهای كشور شكست تجاری خورد.
این فیلم پرخرج بر اساس فیلمنامه‌ای از خود بازیگر ساخته شد،ولی میزان استقبال تماشاگران از ان در حدی نبود كه هزینه كلان آن را جبران كند.

 

سايت منبع