امروزه شما با انواع مختلفی از تجهیزات اسکیت مواجه هستید ولی اگرا با آگاهی وسیله را انتخاب و خریداری کنید انتخاب مناسب تری خواهید داشت. پس بهتر است ابتدا اجزاءو انواع اینلاین اسکیت را بشناسید:

اجزاء اینلاین اسکیت

1- چکمه: چکمه ها عمدتا شامل دو نوع سخت ونرم می باشند. انتخاب این که کدام یک بهتر است به  خود شما بستگی دارد. چراکه چکمه های سخت قابلیت حمایت بهتر پا و مچ پا را داشته، تقریبا چهار سایز پا را پوشش داده و عمر طولانی تری دارند. در حالیکه چکمه های نرم، سبک بوده و قابلیت مناسبی در تبادل هوا دارند و بخوبی کیپ پا می شوند. بنابراین بهتر است هنگام خرید ابتدا هر دو را امتحان کرده و بعد انتخاب کنید .
در مورد ارتفاع ساق چکمه ها لازم به ذکر است که اسکیتهای ساق بلند بهتر از پا ها  حمایت می کنند  ولی انعطاف پذیری کمتری نسبت به اسکیتهای ساق کوتاه دارند . معمولا ارتفاع در اسکیتهای تفریحی و ماراتون بلند تر و در اسکیتهای سرعت کوتاه تر است .
2- سیستم بستها : یک سیستم بست خوب باید در حالی که هیچ فشاری روی  پا نمی آورد به خوبی از پا حمایت کند. در اسکیتهای سخت بستها باید قابل تنظیم باشند. در اسکیتهای نرم بندها ابزار اصلی هستند و در موقع خرید کاملا به آنها دقت کنید.
3- آستر: آستر در اسکیتهای سخت  قابلیت جابجایی و شستشو دارد. جنس آنها از نوعی ابر بسیار فشرده است که با یک لایه نایلون پوشیده شده است.
4- کفی : کفی برای راحتی پا طراحی شده است و یک کفی خوب از یک لایه پارچه مخملی بعنوان آستر ، یک لایه فوم با تراکم مختلف در سطوح مختلف پا ،ماده پلاستیکی در اطراف پاشنه و یک لایه پارچه تشکیل شده است.
هنگام خرید اسکیت حتما کفی آن را بیرون بکشید و آن را با کفی اسکیتهای دیگر مقایسه کنید .
لازم به ذکر است جنس آستر و کفی  در اسکیتهای  ساخت شرکتهای مختلف متفاوت میباشد .
5- فریم : فریمها در زیر چکمه قراردارند و چرخها را روی اسکیت نگه می دارند. در بیشتر اسکیتها فریم قطعه ای مجزا است که با پرچ به چکمه متصل است.
در موقع خرید اسکیت به فریم آن بسیاردقت کنید. یک فریم خوب باید چرخهایی با اندازه های مختلف را براحتی در خود جا بدهد. جنس فریمها غیر فلزی، فلز و یا ترکیبی از مواد مختلف است. جنس فریمهای پلاستیک از نایلون و مقداری رشته هایی از بافت شیشه است. فریمهای فلزی انرژی را سریعتر منتقل می کنند. اسکیت بازهای هاکی و سرعت تمایل بیشتری به استفاده از این نوع فریم دارند. فریمهای ترکیبی از ترکیب فشرده رزین داخل فایبر گلاس، کربن و پوسته های KEVLAR ساخته شده اند.
نکته قابل توجه، سختی فریم ها است برای بررسی آن چرخ جلوی اسکیت را بیرون بیاورد و سعی کنید دو ریل فریم را به هم نزدیک کنید. فریمهایی که سختی بیشتری دارند مشکل تر به هم نزدیک می شوند.
6- چرخها: چرخها از جنس اورتان( ترکیبی از پلاستیک سخت و نوعی ماده شیمیایی خاص ) است و درجه سختی آن  بر اساس دیورومتر با یک  عدد دو رقمی  مشخص می شود.
۷- توپی چرخ: توپی،  ناحیه مجزا کننده اورتان از بلبرینگ است . جنسآن از یک ماده سخت و خشک است که هنگام اسکیت کردن هیچ انعطافی از خود نشان نمیدهد که معمولی ترین آن نایلون ترموپلاستیک است اما در بعضی چرخهای مخصوص از جنس الومینیم و فیبر کربن است .

8- بلبرینگها : بلبرینگها درجه بندی و انواع مختلف دارند . به طور کلی اگر شما یک اسکیت با کیفیت خوب بخرید مطمعنا بلبرینگهای خوبی در آن کار گذاشته اند. درجه بندی بلبرینگها بوسیله انجمن مهندسی بلبرینگ امریکا American Bearing Engineering Commite  بوجود آمده که بر اساس میزان مقاومت لایه های داخلی ، خارجی ، ساچمه ها و پارازیت اندازه گیری شده است به صورت زیر است: Precision,semiprecision,ABEC-1,ABEC-3,ABEC-5,ABEC-7,Micro,SKF Micro
۹- سیستم راکر: وقتی چرخهارا به سیستم راکر تبدیل میکنیم تنها دو چرخ وسط روی زمین قرار می گیرد و دو چرخ عقب و جلو به اندازه 8/1 اینچ بالاتر از سطح زمین قرار می گیرند. این سیستم مخصوص اسکیت بازهای نمایشی و هاکی است که میتوانند راحتتر دور بزنند و سریع تغییر جهت دهند. توجه داشته باشید که فقط اسکیت بازهای حرفه ای از این سیستم استفاده کنند چون در ابتدا احساس ناپایداری خواهند داشت اما با کمی تمرین این احساس از بین می رود و پی به مزایای آن خواهند برد.

انواع اینلاین اسکیت

-اسکیتهای ارزان قیمت
اکثر فروشگاه ها از اسکیتهایی پر شده که تنها از تکنولژی پوسته سخت استفاده می کنند تولیدکنندگان این نوع اسکیتها از پلاستیک ارزان قیمت در چکمه و فریم استفاده می کنند و اسکیتها قادر نیستند از قوزک و مچ پا حمایت کنند همچنین دارای بلبرینگهایی با کیفیت پایین هستند وچرخها فاقد توپی می باشند نتیجتا این اسکیتها خوب چرخش نمی کنند .
توصیه من برای افرادی که می خواهند این ورزش را به صورت هوازی و یا تفریحی به طور جدی شروع کنند این است که از خرید اسکیتهای ارزان قیمت چشم پوشی کنند. سرمایه گزاری  که شما روی یک جفت اسکیت با کیفیت خوب انجام می دهید ممکن است به ظاهر چندین برابر بیشتر از رشته های ورزشی دیگر و یا عضویت در یک کلوپ ورزشی باشد ولی شما با یک جفت اسکیت خوب سالها و در هر مکانی که زمینی هموار داشته باشد می توانید اسکیت کنید.

اگر رشته اختصاصی خود را انتخاب کرده اید اسکیت مخصوص آن رشته را تهیه کنید:
-اسکیتهای تفریحی     
-اسکیتهای ماراتون و بدن سازی Fitness
– اسکیتهای Aggressive 
-اسکیتهای سرعت Speed
-اسکیتهای هاکی Hockey
-اسکیتهای نمایشی Figure