فرهنگ دوچرخه سواری هر زمان که بحث اثرات زیست محیطی سوخت و گرانی سوخت می شود رونق گرفته و اخبار مربوط بدان پخش می شود اما در ایم میان علاقمندانی هستند که عشق به دوچرخه داشته و منهای اخبار منتشره بهای زیادی را برای داشتن دوچرخه مورد علاقه خود می پردازند. سازندگان اشیای لوکس نیز نیم نگاهی به این صنعت داشته و سعی نموده اند با ساخت دوچرخه های گران قیمت مشتریان شیک و پیک را نیز جذب خود نمایند. مجله فروبس نیز در اقدامی به گردآوری آمار مربوط به دوچرخه های گرانقیمت دست زده که از این بین 13 دوچرخه خدمتتان معرفی می گردد.

1- پروانه اثر هنرمند انگلیسی دامین هیرست که توسط لانگ آرمسترانگ در توردوفرانس در سال 2009 استفاده شده و به قیمت 500 هزار دلار به فروش رفته است که گرانترین دوچرخه در حال حاضر دنیا محسوب می گردد.

2- یوشیتومو نارا لسپید به قیمت 200 هزار دلار ساخته شده از فیبر کربن با تصاویر یوفو روی لاستیک عقب

3- کاوس معامله شده به قیمت 16 هزار دلار

4-  آئورومانیا کریستال به صورت طلاکوب شده که در آن 600 قطعه کریستال ساروفسکی بکار رفته است به قیمت 101 هزار دلار

5- هفت الماس بوزن 14 قيراط بقيمت 75هزار دلار كه در آن طلاي زرد وسفيد نيز بكار رفته


5- 
6-  کروللو نسخه نایاب هارت اکس به قیمت 60 هزار دلار (نسخه معمولی 6 هزار دلار بوده است )کروللو از معروفترین سازندگان دوچرخه در دنیاست که این یکی پر از کارهای گرافیکی است.


7-  مونتانای نسخه طلایی دوچرخه ای زنانه با 11 هزار قطعه سنگ ساروفسکی به قیمت 46 هزار دلار


8-  تایر سه از سری KGS که 30 هزار دلار قیمت داشته و از نظر طراحی در ردیف اتومیبل هایی چون لامبورگینی و رولز رویس قرار دارد.


9- فکتور دوصفر یک از بیرو که 33 هزار دلار قیمت دارد که فناوری آن از جدیدترین فناوری ساخت موتور و دوچرخه بهره گرفته شده است


10-  دوچرخه موسوم به تایم ماشین سازنده دو شرکت بی.ام.سی و هابلوت به صورت مشارکتی به قیمت 19500 دلار تنها 30 دوچرخه از این نمونه در دنیا ساخته شده است.


11- اسپایکر آروبلید دوچرخه دست ساز توسط برترین دوچرخه سازان یعنی اسپایکر کارز و کوگا به قیمت 15 هزار دلار. تنها 50 نمونه از این دوچرخه در جهان ساخته شده است.


12- انیگما تیتانیوم مزین به طلای 18 عیار به قیمت 15 هزار دلار ساخته و هدیه شده توسط دیجیفوکان به همسرش


13- ای.تی.ای مزین به 24 قیراط طلا به قیمت 14 هزار دلار

 

منبع : خبرآنلاین