مجارستانی ها دوچرخه بدون زنجیر جدیدی را عرضه کرده اند که در مقایسه با دوچرخه های دنده ای، قابلیت های کاربردی بیشتری دارد. این دوچرخه برای گردش، تمرین و مسابقات گزینه بسیار مناسبی است

بهنوش خرم روز: گروهی از طراحان مجارستانی یک دوچرخه بدون زنجیر جدید را معرفی کرده اند که از دو سیم ساخته شده از جنس استیل استفاده می کند و به سادگی اجزای آن از هم جدا و مجددا سر هم می شوند. بدین ترتیب، این دوچرخه جدید گزینه خوبی برای گردش با دوچرخه و حتی مسابقات است.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، این دوچرخه جدید از دو سیم استیلی استفاده می کند که به قرقره وصل می شوند و زمانی که شما رکاب می زنید، روی صفحات کلیه ای شکلی حرکت می کنند. این صفحه ها جایگزین سیستم چرخ دنده ای قدیمی شده اند و بسته به نیازی که دارید می توانید صفحه های مختلفی را روی دوچرخه خود نصب نمایید.

محل قرار گرفتن صفحه ها به محل رکاب ها بستگی دارد، بدین ترتیب که آن ها درست در خلاف جهت حرکت رکاب ها می چرخند. یکی از آن ها همیشه دوچرخه را با جلو می راند و دیگری به دنبال آن حرکت می کند. این ویژگی باعث می شود که دوچرخه ران بتواند برای مدت طولانی به راحتی تغییر مسیر بدهد. بنابراین در مسیرهای مارپیچ یا هر مسیری که نیاز به تغییر مسیر زیادی داشته باشد، بدون نیاز به تغییر دنده می توان به راحتی دوچرخه را کنترل کرد.

حتی می توان سیم ها را به نحوی تنظیم کرد که با نیروی متفاوتی به حرکت دربیایند، مثلا در تمرین یا در دوچرخه سوارانی که دچار آسیب دیدگی در یکی از پاها شده اند و می خواهند حجم بیشتری از کار را به پای دیگر بسپارند، این ویژگی به کار می آید، قابلیتی که هیچ یک از دوچرخه های دنده ای ندارند.

با توجه به ویژگی های ذکر شده، به نظر می رسد دست کم در قابلیت های کاربردی، این دوچرخه در مقایسه با سایر دوچرخه ها امتیازهای زیادی دارد.

khabaronline.ir.www