دوست دارید یه دوچرخه کاملا هوشمند داشته باشید که بتونه اطلاعات رو به کامپیوتر شما بفرسته؟ خوب به زودی می تونید با صرف چند صد دلار یکی از این دوچرخه های اپلی رو داشته باشید (اپل همیشه برای ما سورپرایزهایی داشته است و به همین دلیل طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد ) .
البته برنامه هایی شبیه MapMyRide هستند که برای تخمین فاصله و سرعت حرکت مناسبند اما این امکانات با استفاده از GPS بدست می آید و این برنامه نمی تواند به طور مستقیم با دوچرخه ما و قطعات مختلفش در ارتباط باشد . بنا به گفته Patently Apple ، این کمپانی محبوب جهان با ساخت دوچرخه های هوشمند قصد ورود به صنعت دوچرخه را نیز دارد.
این پروژه ” دستگاه ها و روش های یکی کردن یک سخت افزار قابل حمل با یک دوچرخه ” را بیان می کند ، حتی این سیستم به افراد یک تیم یا گروه دوچرخه سواری امکان ارتباط با یکدیگر را می دهد .
به طور خلاصه این دوچرخه توانایی نمایش دادن این موارد را دارد : سرعت ، فاصله تا مقصد ، مسیر حرکت ، زمان ، ارتفاع ، بلندی ، شیب ، سرازیری یا سربالایی، ضربان قلب ، قدرت ، تنظیمات دنده ، وزن ، سرعت باد ، نقشه راه و سرعت رکاب زدن .
به نظر میرسه این امکانات فوق العاده هستن و دوچرخه سواران حتما از این خبر خوشحال می شند .

این سیستم پیشنهادی اپل یک سری محسنات دیگه هم دارد ، مثل توانایی اشتراک گذاری بی درنگ اطلاعات و آمار با دوچرخه های دیگری که از این سیستم استفاده می کنند . همچنین می تواند اطلاعات را برای پردازش و مشاهده بطور بلادرنگ از راه دور برای سرورها ارسال کند.
این دوچرخه هوشمند توانایی دریافت پیغام های صوتی را دارد و دوچرخه سوار دیگر لازم نیست برای بعضی امور از دست خود استفاده کند مثل ضبط تصویر،صدا یا گرفتن عکس .
اگر این دوچرخه، توانایی کار با آیفون و iPod را داشته باشد ،محدود به یک سیستم نیست و خیلی امکانات دیگر هم در کنارش خلق می شود.
iBike برای دوچرخه سواران حرفه ای یک رؤیا بنظر می رسد ، مخصوصا اگر آنها در گروه های چندین نفره باشند.مثلا اگه شما با یک گروه مشغول سفری با دوچرخه باشید این فناوری اپل در جمع بودن و مدیریت گروه کمک شایانی می کند.
اضافه شدن این سیستم به خیلی برنامه های دیگر و سرورهای راه دور می تواند سرویس ها و برنامه های زیادی را بوجود بیاورد.مثلا برنامه ای که آب و هوا رو پیش بینی می کند و جهت باد را نشان میدهد و اگر راه شما در جهت مخالف باد باشد به شما هشدار خواهد داد.یا برنامه ای که با توجه به سرعت شما ، سرازیری یا سربالایی بودن مسیر و سرعت رکاب زدن شما بهترین تنظیمات دنده رو به شما پیشنهاد می کند و یا برنامه ای که نمی گذارد در مسابقات دوچرخه سواری ، دوچرخه ها با یکدیگر برخورد کنند .

 

 

سايت منبع