دوچرخه سوارها تاکنون هیچگاه نگران دوربینهای کنترل سرعت نبوده‌اند اما در سایه پیشرفت فناوری، یک شرکت اتومبیل سازی آلمانی ایده ساخت دوچرخه ای را ارائه داده که 80 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد.

به گزار ش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری ؛شرکت اتومبیل سازی آئودی (Audi) با استفاده از اصول طراحی موتور مسابقه دوچرخه الکترونیکی به نام Wörthersee را ساخته است.

 

آئودی با استفاده از اصول طراحی موتور مسابقه دوچرخه الکترونیکی Wörthersee که از ابزارهای مدرنی برخوردار بوده را ساخته است

یکی از مهمترین ویژگیهای این دوچرخه موتور الکترونیکی است که سرعت را تا 80 کیلومتر در ساعت بالا می برد

این دوچرخه چون یک اتومبیل فرمول یک از هر ابزاری که به آن نیاز خواهید داشت برخوردار است و یکی از مهمترین ویژگیهای این دوچرخه برخورداری از یک موتور الکترونیکی است که وقتی پدال زدن برای کاربر آن خسته کننده می شود می توان به راحتی از سرعت قابل توجه آن برخوردار شد.

دوچرخه سوار می تواند بین 5 حالت دوچرخه سواری از جمله حالت قدرت کامل ماهیچه، موتور الکتریکی یا پدال زدن همراه با موتور الکتریکی یکی را انتخاب کند.

در حالت قدرت کامل ماهیچه، قدرت حرکت کاملا به پاهای دوچرخه سوار بستگی دارد درحالی که در حالت پدالی موتور الکتریکی به دوچرخه سوار کمک می کند که سرعت را تا 80 کیلومتر در ساعت بالا ببرد و اگر حالت ‘eGrip’ را انتخاب کنید این دوچرخه الکتریکی آئودی تنها براساس موتور الکتریکی کار می کند و می تواند سرعت را تا 50 کیلومتر در ساعت بالا ببرد.

دوچرخه سوار می تواند بین پنج حالت دوچرخه سواری یکی را انتخاب کند که این انتخابها بین قدرت کامل ماهیچه های خود تا سپردن کامل سرعت به موتور گسترده شده است.

 

دوچرخه سوار می تواند قدرت دوچرخه را با استفاده از یک صفحه لمسی روی رایانه دوچرخه تنظیم کند

دوچرخه سوار همچنین دور حرکت به جلو را با استفاده از ابزار ویژه طراحی شده کنترل و قدرت را با استفاده از یک صفحه لمسی تنظیم کند.

دوچرخه سوار همچنین می تواند تلفن هوشمند خود را به رایانه این دوچرخه متصل کند یکی از کارکردهای این اتصال این است که وقتی دوچرخه آغاز به حرکت کرد سیستم ضد سرقت آن غیر فعال شود.

برای آنها که به دنبال ثبت رکورد خود هستند، کلاه ایمنی این دوچرخه می تواند تصاویر ویدئویی را از دوچرخه سواری ضبط کرده و آن را بدون تأخیر از طریق تلفن هوشمند در اینترنت آپلود کند و یک جدول رتبه بندی در اینترنت می تواند رکوردهای شما را در کنار دیگران نشان دهد.
یک سیستم کنترل الکترونیک از دوچرخه سوار هنگام انجام ترفندهای مختلف حمایت کند.

 

دوچرخه سوار می تواند تلفن هوشمند خود را به رایانه دوچرخه وصل کند و تصاویر ویدئویی از طریق کلاه ایمنی آن ضبط و در اینترنت آپلود می شود

 

حالات دوچرخه سواری و کارکردهای بیشمار دیگری را می توان با استفاده از صفحه لمسی در رایانه این دوچرخه الکتریکی تنظیم کرد

هنریک شافرز یکی از طراحان استودیو طراحی ایده مونیخ اظهار داشت: در زمان طراحی این دوچرخه الکترونیکی ما به اصول طراحی موتور مسابقه ای توجه کردیم و از آن الهام گرفتیم. این دوچرخه بسیار دقیق و حساس است و کارایی آن قابل توجه است، در حقیقت تلاشهایی که برای طراحی آن صورت گرفته بیشتر به کاربرد آن توجه کرده است.

منبع: http://www.cfi.ir