دوچرخه زیبای مدل فضایی توسط طراح مشهور ژاپنی خلق شد.
یوجی فوجی مورا با پرده بر داشتن از جدیدترین طراحی فوق العاده خود دوچرخه ای با موتور الکتریکی را با الهام از محصولات فضایی ساخت. در نمونه مفهومی و نسخه شماره دو این طرح، دوچرخه بسیار سبک و کم عرض با داشتن موتور الکتریکی رونمایی شد.
فریم و چهارچوب از طراحی الماس گونه برخوردار است. وی جعبه سفید چهارگوشی خلق کرده که در آن تمامی نکات فنی و حرفه ای رعایت شده است. از آنجایی که دوچرخه های الکتریکی در حال گسترش و توسعه است لذا کاربران دوست دارند جدیدترین ها را در اختیار بگیرند.

بحث پارک کردن دوچرخه که از معضلات کنونی جوامع مختلف است، در این طرح حل شده و با کم عرض ساختن دوچرخه می توان ده تای آنرا کنار هم و در باکسهای مخصوص پارک فضا سازی کرد بودن اینکه فضای زیادی را اشغال نماید. جمع شدن پدال و صندلی و دسته های دوچرخه هنگام پارک کمک بزرگی به دوچرخه سوار می کند. بحث پدال نیز جور دیگری در این طراحی تعریف شده است. پدالها قابل جمع و باز شدن بوده و هنگام استفاده از قدرت الکتریسیته می‌توان آنها را به کنار نهاد اما در حالت معمولی برای رکاب زدن نیز برای دوچرخه سوار مشکلی ایجاد نمی کند.
لاستیکها بسیار انعطاف پذیر بوده و لذت کاملی به دوچرخه سوار می‌دهد. ایستگاه شارژ الکتریکی زیر صندلی به صورت فلت جا سازی شده و بلافاصله زیر آن باطری های لیتیوم قرار دارد که به موتور الکتریکی پشت پدال متصل است. ابزار شارژ موبایل و ام.پی.تری و نیز لپ تاپ مهیا شده است.

در بسیاری از شهرهای مدرن برای رفت و آمد از چنین دوچرخه هایی استفاده می‌‌شود تا ضمن ایجاد آلودگی کمتر به محیط زیست کمک شده و مردم از زندگی خود لذت کافی ببرند. دوچرخه های الکتریکی دوچرخه‌هایی هستند که هم توسط پا و هم توسط موتور الکتریکی کم قدرت و یا هر دو رانده می شود. بدلیل قوانین رانندگی سازندگان حق ندارند از محدوده ۷۵۰ وات و سرعت ۲۰ مایل در ساعت تخطی کند. چرا که آنوقت بحث گواهینامه و بیمه … پیش می‌آید که راننده باید آنرا داشته باشد.

 

سايت منبع