شهردار منطقه 20 تهران گفت: به منظور ترويج ورزش همگاني و تشويق شهروندان به انجام فعاليت‌هاي ورزشي در سال جاري هشت خانه دوچرخه در اين منطقه راه‌اندازي مي‌شود.

مجتبي عبداللهي در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران با اشاره به اينكه تاكنون هفت كيلومتر مسير دوچرخه سواري، سه خانه دوچرخه با ظرفيتي بالغ بر 200 دوچرخه و شش ايستگاه در اين منطقه احداث شده است، افزود: در سال جاري هشت خانه دوچرخه و شش ايستگاه جديد در محلات و معابر اين منطقه راه‌اندازي مي‌شود.
شهردار منطقه 20 تهران در ادامه يادآور شد: علاقمندان به دوچرخه سواري مي‌توانند با ارائه كارت شناسايي معتبر به طور رايگان از دوچرخه‌هاي موجود در خانه‌هاي دوچرخه استفاده كنند و ضمن در اختيار داشتن قفل و وسايل جانبي، دوچرخه‌هاي خود را در ايستگاه‌هاي موجود مستقر كنند.
وي در ادامه با اشاره به اينكه نخستين مسير دوچرخه سواري اين منطقه از ايستگاه مترو شهرري تا ميدان شهيد مدرس در ضلع غربي حرم حضرت عبدالعظيم (ع) طي دو سال گذشته به بهره‌برداري رسيده است، عنوان كرد: ايستگاه مبدأ اين پيست در ورزشگاه مدرس و مجاورت ايستگاه متروي شهرري قرار دارد و ميدان مدرس نيز در ضلع جنوبي حرم حضرت عبدالعظيم (ع) ايستگاه مقصد معرفي شده است و طول اين مسير حدود 2.5 كيلومتر است كه با نوار سبز رنگ و تصوير دوچرخه در حاشيه خيابان مشخص شده است.
عبداللهي با اشاره به اينكه اجراي اين طرح فرصت مناسبي است براي اينكه اهالي منطقه، ركاب زدن را در فضايي ايمن و مناسب تجربه كنند، خاطرنشان كرد: دومين پيست دوچرخه سواري اين منطقه در محوطه بوستان قديمي دانش قرار دارد كه با توجه به عدم تداخل اين مسير با معبر سواره‌رو و وجود درختان انبوه در اين نقطه، اين مسير مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.
شهردار منطقه 20 تهران در ادامه از احداث مسير دوچرخه سواري ويژه كودكان خبر داد و افزود: اين پيست به طول 300 متر در بوستان ترافيك واقع شده است و دانش‌آموزان مي‌توانند با هماهنگي مديران و مربيان مدارس از امكانات اين مركز استفاده كنند.

منبع : خبرگزاری فارس