همیشه، در ایران، نظرات گوناگونی درباره تنظیم فشار باد لاستیک‌ها رایج بوده‌است. بسیار شایع است که دوچرخه‌سواران ایرانی در هنگام مسابقات، لاستیک دوچرخه خود را به اشتباه تا حد نهایت مجاز پرباد می‌کنند و یا برای اندازه گرفتن فشار باد لاستیک به‌صورت تجربی و سلیقه‌ای عمل می‌کنند. این درصورتی است که تنظیم فشار باد لاستیک دوچرخه با در نظر گرفتن فرمولی متشکل از سه بخش وزن دوچرخه سوار به همراه دوچرخه، نوع دوچرخه و مسیر دوچرخه سواری، محاسبه و تنظیم می‌شود.

نرم‌افزارهای مختلفی برای تنظیم باد لاستیک‌ها طراحی شده‌اند که در میان آنها، شرکت ویتوریا vittoria که تولید کننده لاستیک‌های حرفه‌ای برای دوچرخه است نیز برنامه‌ای بسیار کاربردی و رایگان را طراحی کرده‌است. این ابزار فني مفيد براي محاسبه فشار لاستيك دوچرخه است. تاكنون چند بار از خودتان پرسيده‌ايد كه فشار ايدئال براي لاستيك‌هاي دوچرخه‌تان چقدر است؟ پاسخ سؤال مذكور اينجاست.
چه يك دوچرخه كوهستان 26، 27.5 یا 29 داشته‌باشید چه يك دوچرخه جاده، اين برنامه كاربردي شما را در يافتن فشار ايدئال براي لاستیک‌های دوچرخه‌تان راهنمايي خواهد كرد. دیگر محصول يا برند اهميت ندارد، نرم افزار iTire این امکان را به شما مي‌دهد که فشار هر نوع لاستيك دوچرخه روي هر نوع سطح جاده يا شرايط زمين را محاسبه کنید.