ما در این مطلب برخی از رایج ترین مشکلات دوچرخه و نحوه رفع آن ها را شرح داده ایم. امیدواریم که این موارد به شما کمک کند.

اکثر پنچری ها را می توان در عرض چند دقیقه برطرف کرد. رفع پنچری اغلب به اندازه کافی آسان است. قبل از هر چیز باید ترمزها را باز کرده و چرخ را بردارید. سپس با استفاده از اهرم های لاستیک، یک طرف لاستیک را از روی لبه بردارید.

پس از انجام این کار، می توانید لوله داخلی را خارج کرده و سوراخ شدن آن را بازرسی کنید. در این مرحله، انگشتان خود را در قسمت داخلی تایر بچرخانید تا مطمئن شوید که خار یا شیشه یا ماده ای که باعث سوراخ شدن تایر شده هنوز داخل آن گیر نکرده است. پس از اینکه به خوبی بررسی کردید و از خالی بودن داخل لاستیک مطمئن شدید، می توانید لوله را تعویض کنید، مقداری هوا به داخل لاستیک اضافه کنید، لاستیک را دوباره روشن کنید و با پمپ یا co2 خود را به آن باد کنید. این کار ارزش امتحان کردن دارد زیرا یکی از رایج ترین مشکلات دوچرخه سواری است.

گیر کردن ترمز

این اتفاق ممکن است واقعاً آزار دهنده باشد. اگر ترمز هیدرولیکی یا دیسکی دارید و نمی توانید آنها را در حین حرکت تنظیم کنید، بهتر است کمی صبر کنید. اما غالباً قادر خواهید بود قبل از گیر کردن ترمز، از یک ابزار چند منظوره برای شل شدن ترمز استفاده کنید.

شاید بدانید هنگامی که با چرخش چرخ در هر چند ثانیه،  صدای خراشیدن می آید، به این معنی است که ترمز گیر می کند. زمانی که چرخ شما کج شده بهتر است ترمزها را چک کنید و از زیادی محکم نبودن آن مطمئن شوید.

پریدن چرخ دنده

این اتفاق یکی از مشکلات کسانی است که دوچرخه خود را به تازگی خریده اند و فقط چند بار سوار آن شده اند.

در این زمان کابل ها کمی کشیده می شوند و ممکن است متوجه شوید که زنجیر، از اطراف کاست جدا شده است و برای تغییر دنده زمان زیادی صرف می شود. برای رفع این مشکل اغلب کافی است کابل را با پیچاندن تنظیم کننده بشکه در چند جهت خلاف جهت عقربه ساعت محکم کنید.

شکستن زنجیر دوچرخه

یک راه حل ساده، برای این مورد این است که زنجیر شکسته را دوباره به عقب بکشید و دوچرخه را به کوچکترین زنجیر متصل کنید. در حالی که قسمت شکسته زنجیر در پایین آویزان است، از ابزار زنجیره ای میخ پرچ برای پیوند دادن زنجیر شکسته استفاده کنید. قسمت پیوند شده را سریع تنظیم کنید، به هم پیوند بزنید و زنجیر را محکم بکشید تا مطمئن شوید به هم متصل شده اند.

پدال های شکسته دوچرخه

اگر زمانی که در جاده هستید و پدال های دوچرخه شما بشکند، رفع این مشکل ممکن است دشوار باشد،. بنابراین بهتر است قبل از حرکت از سالم بودن رکاب و پدال هایتان اطمینان حاصل کنید و هنگام فرسودگی آنها را تعویض کنید. تعویض دکمه ها بسیار ارزان تر از خود رکاب است و تازه نگه داشتن هر دوی این موارد می تواند خطر آسیب دیدگی زانو را کاهش دهد!

احساس درد در هنگام دوچرخه سواری

به خوبی می دانید که ما دیگر جوان نمی شویم. اگر در هنگام دوچرخه سواری درد و رنج زیادی را تجربه می کنید، حالت دوچرخه سواری خود را عوض کنید با این کار اطمینان حاصل می کنید که زانوها و باسن شما به خوبی قرار گرفته اند و در بهترین حالت قرار دارید. و همچنین بررسی اجزایی مانند زین برای اطمینان از اینکه دوچرخه شما یک تنظیم راحت و پایدار دارد، ضروری است.

امیدواریم هر مشکلی که در هنگام دوچرخه سواری برایتان پیش می آید، به راحتی برطرف شود. به خصوص اگر در جاده یا کوهستان هستید.

اگر لوازم جانبی دوچرخه شما فرسوده شده و احتیاج به تعویض دارد، می توانید با مراجعه به سایت هایی مانند کراس اسپرت، لوازمی که احتیاج دارید را با قیمت مناسب تهیه نمایید.